Billedet på sidehoved
Billedet på sidehoved
  • Ferslev Skole
Billedet på sidehoved

Aktivitetskalender

Visning:
Forrige Næste
Uge 24
tirsdag, 12-06-2018
10:00-12:40 Besøg af kommende 0. kl. børn
13:00-15:00 Kunsten 8B
onsdag, 13-06-2018
15:00-16:00 Alrum A møde AN, BB, CM, CS, FP, HD, HRP, JJ, KHU, LO, MAR, PS, RB, RJ, MJ
torsdag, 14-06-2018
- Valg af nyt elevråd 18/19 AA, ABO, AN, AP, BB, BHN, BJE, BP, CA, CM, CS, FC, FLP, FP, GC, HD, HJA, HRP, HVB, IM, JA, JB, JHD, JJ, JO, JR, KHU, LD, LG, LN, LO, MA, MAR, MBA, ME, MH, MK, ML, MT, MTP, MW, PBH, PG, PJ, PS, RB, SB, SEJ, SFØ, SHA, SK, SKK, SP, SS, UP, VHV, RJ, MJ, LM, KB
- Dus 2 tur til Fårup Sommerland 4A, 5A, 5B, 6A GC, JB, ML
08:00-09:30 Møde nyt elevråd SP
Uge 25
mandag, 18-06-2018
- projektuge 6ab 6A, 6B SP, CA
- Cyklistprøve 6. årg. 6A, 6B
tirsdag, 19-06-2018
- projektuge 6ab 6A, 6B CA, SP
17:30-19:30 Sommerkoncert for 3. klasserne og musikskolen 3A, 3B AN, MK
onsdag, 20-06-2018
- projektuge 6ab 6A, 6B CA, SP
torsdag, 21-06-2018
- Lindholm Høje 5B
- projektuge 6ab fremlæggelser 6A, 6B CA, SP
19:00-21:00 Skolebestyrelsesmøde
fredag, 22-06-2018
08:00-17:00 Afslutning gl. elevråd Fårup SP
Uge 26
mandag, 25-06-2018
08:00-14:00 Aflevering af taskebøger A, B, 0A, 1A, 1B, 2A, 2B, 3A, 3B, 4A, 5A, 5B, 6A, 6B, 7A, 7B, 8A, 8B, 9A AA, ABO, AN, AP, BB, BHN, BJE, BP, CA, CM, CS, FC, FLP, FP, GC, HD, HJA, HRP, HVB, IM, JA, JB, JJ, JO, JR, KB, KHU, LD, LG, LM, LO, MAR, MBA, ME, MH, MJ, MK, ML, MT, MTP, MW, PBH, PG, PJ, PS, RB, RJ, SB, SEJ, SFØ, SHA, SK, SKK, SP, SS, UP, VHV
08:00-15:00 Madkundskabsdag afslutning hos Signe 7A, 7B SP, MBA
tirsdag, 26-06-2018
08:00-14:00 Aflevering af taskebøger A, B, 0A, 1A, 1B, 2A, 2B, 3A, 3B, 4A, 5A, 5B, 6A, 6B, 7A, 7B, 8A, 8B, 9A AA, ABO, AN, AP, BB, BHN, BJE, BP, CA, CM, CS, FC, FLP, FP, GC, HD, HJA, HRP, HVB, IM, JA, JB, JJ, JO, JR, KB, KHU, LD, LG, LM, LO, MAR, MBA, ME, MH, MJ, MK, ML, MT, MTP, MW, PBH, PG, PJ, PS, RB, RJ, SB, SEJ, SFØ, SHA, SK, SKK, SP, SS, UP, VHV
09:50-15:00 8ab idræt prøveeksamen 8A, 8B SP, FC
torsdag, 28-06-2018
08:00-14:00 Idrætsdag alrum b 3A, 3B, 4A, 5A, 5B ABO, AP, BJE, GC, JB, JR, LG, MH, MJ, MK, ML, MTP, SKK
08:00-15:00 Idrætsdag alrum c 6A, 6B, 7A, 7B, 8A, 8B
fredag, 29-06-2018
08:00-14:00 Sidste skoledag alrum b 3A, 3B, 4A, 5A, 5B